Upcoming exhibitions

For online documentation of a particular exhibition please press title.

28.4 - 27.5.2017

Brown Study

Julie Nord

2. RUM

Addicted To Sex

Frederik Næblerød

17.3 - 22.4.2017

PERSONA

Lene Adler Petersen

2. RUM

Bodegón (Still life)

Anette Abrahamson

10.2 - 11.3.2017

Naked Pictures

Dan Schein (US)

Curated by Jens-Peter Brask

13.1 - 4.2.2017

Photography

Thomas Bangsted, Roger Ballen, Claus Carstensen, Gudrun Hasle, Teit Jørgensen, Jacob Kirkegaard, Susanne Mertz, Clémentine Schneidermann, Jeffrey Silverthorne, Morten Søkilde, Morten Søndergaard, Richard Winther

2. RUM

a poet a prince a duke

Gorm Valentin

25.11 - 23.12.2016

Cairo

Niels Nedergård

2. RUM

Á La Chair

by Mette Ussing

21.10 - 19.11.2016

I takt

- med Ib Geertsen gouacher fra 50'erne

Bodil Nielsen, Christian Skeel, Anna Sørensen & Ebbe Stub Wittrup

2. RUM

Break Through in Grey Room

– Henrik Haves omstillingsbord, kunstnerbøger & korrespondancer

16.9 - 15.10.2016

New Products

Henrik Menné

2. RUM

Blendstrup og Gundersens voyeur jagtstue

Jens Blendstrup & Lars Gundersen

12.8 - 10.9.2016

FLAG

GUDRUN HASLE

2. RUM

Flugtlinjer

Ahmad Siyar Qasimi (DK/AFG)

27.5 - 30.7.2016

C.P. CAVAFY - THE CITY

Maiken Bent, Jesper Christiansen, Jeannette Ehlers, Gudrun Hasle, Kirsten Justesen, Peter Martensen, Mogens Møller, Knud Odde, Torben Ribe, Lene Adler Petersen, Niels Pugholm, Morten Søkilde & Morten Søndergaard

2. RUM

Peter Louis-Jensen 1961

14.5 - 21.5.2016
15.4 - 14.5.2016

I Called Her Lisa-Marie

Clémentine Schneidermann

2. RUM

Kaare Sebastian Golles & Nicky Sparre-Ulrich

Curated by Jens-Peter Brask

11.3 - 9.4.2016

Dyregørelser

Claus Carstensen

2. RUM

The Sound Of My Room

Morten Søndergaard

11.2 - 5.3.2016

Collected Graphic Works

Julie Nord

2. RUM

Ler-Papir-Lærred

Anna Sørensen

8.1 - 6.2.2016

The Pretty Things

Knud Odde

2. RUM

EKS-EMPLER

Works from 1961-69 by Peter Bonnén, John Davidsen, Per Kirkeby, Bjørn Nørgaard, Peter Louis-Jensen & Richard Winther

27.11 - 19.12.2015

We Hate Christmas

Works on paper

23.10 - 21.11.2015

Paramnesia

Andreas Albrectsen

2. RUM

KONTROL

Kristian Kragelund

25.9 - 17.10.2015

The Journey From Which They Never Returned

Teit Jørgensen

2. RUM

Bysbarn (del II)

Susanne Mertz

15.8 - 19.9.2015

Great Gifts Of Chance

Andreas Albrectsen, William S. Burroughs, Claus Carstensen, Lars Christensen, Jacob Kirkegaard, Henrik Menné, Julie Nord, Niki de Saint Phalle, Richard Serra, Steve Reich & Torben Ulrich

2. RUM

Susanne Mertz

Bysbarn

5.6 - 25.7.2015

When Words Collide II

Beatrice J. L. Alexanian, Jens Birkemose, Stig Brøgger, Nanna Debois Buhl & Liz Linden, Henrik Have & Dan Turell, Gudrun Hasle, Kristian Kragelund, Knud Odde, Nikolaj Recke, Morten Søkilde, Morten Søndergaard, Richard Winther.

2. RUM

Dan Schein

4 New Paintings

25.4 - 30.5.2015

Albert Mertz Inside Out

Susanne Mertz Collection Part II

Curated by Christian Hald Foghmar

2. RUM

Per Mølgaard

Stay / Staying

21.3 - 18.4.2015

GROUP(15)

Asger Harbou Gjerdevik (DK), Lina Hashim (DK/IQ), Kristian Kragelund (DK), Clémentine Schneidermann (FR) & Martha Svihus (NO)

2. RUM

Gudrun Hasle

minutes, hours, days, week

I anledning af Arkens Rejselegat 2015

21.2 - 14.3.2015

Bagsiden af en blomme

Svend Danielsen, Astrid Svangren, Anna Fro Vodder & Kathrine Ærtebjerg

Curated by Kathrine Ærtebjerg

2. RUM

Tove Kurtzweil, Lisbet Nielsen & Susanne Wellm

17.1 - 14.2.2015

U.T. (Landskab 2015)

Søren Martinsen, Ulrik Møller & Allan Otte

2. RUM

Photographs

Vivian Maier

Fra Lars Oxfeldt Mortensens samling

21.11 - 20.12.2014

Avantgarde Mecanique

Hommage á Franciska Clausen

Søren Andreasen, Thorbjørn Bechmann, Ellen Hyllemose, Jytte Høy, Malene Landgreen, Al Masson, Lars Bent Petersen og Kirstine Roepsdorff

Curated by Malene Landgreen

2. RUM

Long, Long, Long.

Astrid Marie Christiansen

25.10 - 15.11.2014

Baselitz & Immendorff

prints from Till Verclas’ collection

2. RUM

New Paintings on Grey Walls

Alexander Tillgreen & Morten Knudsen


20.9 – 18.10. 2014

De Gyldne Altre & Askov Billederne
Gérard Franceschi

2. RUM
DARK MATTER
Jenny Åkerlund (S)
Richard Forster (UK)
Rasmus Rosengaard
Andreas Albrectsen

Curated by Andreas Albrectsen


30.5. - 21.6. 2014

HEADREST
ERIC ANDERSEN

2. RUM
PORTRAITS
LARS SCHWANDER



30.5. - 21.6. 2014

CLAY WALK
ANNA SØRENSEN

2. RUM
BORGER / MEDBORGER / CITOYEN
CLAUS CARSTENSEN



14.5. - 25.5. 2014


TEN DAYS - TEN SCULPTURES
ADAM FISCHER
EVA HJORTH
SØREN JENSEN
KIRSTEN JUSTESEN
SONJA FERLOV MANCOBA
RICHARD WINTHER
- og to anonyme

2. RUM
BORGER / MEDBORGER / CITOYEN
CLAUS CARSTENSEN



11.4. - 10.5. 2014

WHEN WORDS COLLIDE
Claus Carstense
SVEN DALSGAARD
Gudrun Hasle
Ferdinand Ahm Krag
Peter Laugesen
Christian Lemmerz
Lene Adler Petersen
Morten Søkilde
Morten Søndergaard


7.3. - 5.4. 2014

ALLAN OTTE
NOBLE ROT BLUES

2. RUM
SHELF SHOW
Curated by Torgny Wilcke
Ayse Erkmen (TU)
Barbara Bloom (US)
David Batchelor (UK)
Ellen Hyllemose (DK)
Eric Bainbridge (UK)
Ib Braase (DK)
Kristina Bræin (NO)
Peter Holm (DK)
Richard Bottwin (US)
Russell Maltz (US)
Simon Callery (UK)
Thomas Bang (DK)
Tilman (Hoepfl) (DE)
Torgny Wilcke (DK)


31.1. - 1.3. 2014

SHAPED
KRISTA ROSENKILDE
CHARLES HINMAN (US)
NILS ERIK GJERDEVIK

2. RUM
MOGENS MØLLER
SKITSER & MODELLER


10.1. - 25.1. 2014

MIE MØRKEBERG
VAKUUM


29.11. - 21.12. 2013

BILLEDER AF BILLEDER
JES BRINCH
CLAUS CARSTENSEN
ASGER JORN
PER KIRKEBY
ARTHUR KØPCKE (D/DK)
ALBERT MERTZ
MASON SALTARRELLI (US)
RICHARD WINTHER

2. RUM
VELKOMMEN TIL GALLERIET
GUDRUN HASLE
KLAUS THEJLL JAKOBSEN
ALBERT MERTZ ESTATE
MORTEN SØKILDE
MORTEN SØNDERGAARD


25.10. - 23.11.2013

CHRiSTIAN SKEEL
PORTRÆTTER

2. RUM
TEIT JØRGENSEN
Fotografiet bag bogen:
UNDER DUEBLÅ HIMMEL, GRÅ SKYER, HVIDE SEJL


27.9. - 19.10.2013

DAN SCHEIN
I BELIEVE IN PHYCHOPATHS

2. RUM
ANDREAS ALBRECTSEN
THE END


23.8. - 21.9.2013

GUDRUN HASLE
BELDING A HUMAN

2. RUM
ET BESØG HOS GIACOMETTI 20-5-1948 - I 23 FOTOGRAFIER AF R. WINTHER
Kurateret af Mikkel Amby Saugman


7.6. - 6.7.2013

FUCK YOUNGER PAINTERS
Jan S. Hansen
Morten Knudsen
Leon Matis Robin Monies
Mason Saltarrelli (US)
Alexander Tillegreen
Mads Westrup
Nike Åkerberg (S)


3.5. - 1.6.2013

DEFACED LORE
Claus Carstensen


4.4. - 27.4.2013

NEWS FROM NEW YORK
Austin Eddy
Joseph Hart
Ella Kruglyanskaya
Anthony Miler
Mason Saltarrelli
Maximillian Schubert
CUBE: Dan Schein


8.3. - 1.4.2013

SAVANNA
Anna Sørensen


8.2. - 2.3.2013

PORTRAITS & FIGURES
Jeffrey Silverthorne
CUBE: Susanne Wellm: INNER LANDSCAPES


28.01. – 03.02.2013

ISIS
MOGENS MØLLER


11.1. - 26.1.2013

ALBERT MERTZ
THE SUSANNE MERTZ COLLECTION - PART I (RED+BLUE)
CURATED BY CHRISTIAN FOGHMAR


23.11. - 22.12.12

NYE STRÆKNINGER
Allan Otte
CUBE: Bjørn Poulsen:Relief



26.10. - 17.11.12

NOCTURNES
Thomas Bangsted
CUBE: Kirsten Justesen:
CIRCUMSTANCES / OMSTÆNDIGHEDER


21.09. – 20.10.2012

ARBEJDSMARK
Christian Vind
CUBE: Den genfundne taske fra Brundlund



17.8. – 15.9. 2012

SNAPSHOTS & STILLS
Teit Jørgensen
CUBE: Katja Bjørn: Honey 2010, Videoperformance



01.06 – 30.6.2012

PRIVATE - PUBLIC
Mie Mørkeberg
CUBE:
I FINK U FREEKY
Music video by Die Antwoord
in association with Roger ballen


03.05. – 26.05.2012

RICHARD WINTHER 19 46 07
Curated by Christian Vind


30.03. – 28.04.2012

BROTHER JOHN
Works from the sixties by John Davidsen (1944-2007)
CUBE: Teit Jørgensen


24.02. – 24.03.2012

TING OG SAGER / STUFF
Henrik Menne
CUBE: Jesper Fabricius


20.01. – 17.02.2012

AS YOU STAND THERE WATCHING
Dan Schein
CUBE: Tove Kurtzweil


02.12.2011 – 13.1.2012

WASHED UP AND BLEACHED OUT
Jess Fuller
Sam Moyer
CUBE: Aspen Mays


28.10. – 26.11.2011

THE GREEN ROUND
Marie Søndergaard Lolk
CUBE: Thorbjørn Bechmann


23.09 – 22.10.2011

MELLEM LINIERNE (BETWEEN THE LINES)
Gunnar Aagaard Andersen
Paul Gadegaard
Ib Geertsen
Henry Heerup
Albert Mertz
Richard Mortensen
Carl Henning Pedersen
Vilhelm Bjerke Petersen
Ole Schwalbe
Richard Winther
CUBE: Keld Helmer Petersen, Jesper Høm, Poul Pedersen, Helmer Lund-Hansen, Jørgen Roos, Richard Winther and others



19.08. – 17.09.2011

D.R.A.W.I.N.G.S., fuck ups and defaced posters
Claus Carstensen
CUBE: Jeffrey Silverthorne



25.07. – 12.08.2011

"NEW WORKS"
Marie Søndergaard Lolk
Henrik Menné
Evgeny Mokhorov (RUS)
Mogens Møller
Mie Mørkeberg
Allan Otte
Krista Rosenkilde
Jeffrey Silverthorne (US)
Christian Skeel
Anna Sørensen
Thomas Bangsted (DK/US)
Claus Carstensen
Dan Hays (UK)
James Jessop (UK)
Gæst: Dorte Dahlint


02.06. - 02.07.2011

BEOGRAD SUITEN
Christian Vind
CUBE: Morten Søndergaard: "Sahara under my feet


28.04. - 28.05.2011

TU'S FÜR VAN GOGH, BABY
Herbert Volkmann (DE)
CUBE: Susanne Mertz: "De udvalgte, fotos fra Christiania – engang"


18.03. – 23.04.2011

MODUS OPERANDI
Anna Sørensen
Malte Fisker
Niels Nedergaard (1944-1987)
CUBE: Steen Møller Rasmussen: Portraits


04.02 – 12.03.2011

ROGER BALLEN
Portraits, still lifes and new works


03.12.2010 – 29.01.2011

AND THE WORD BECAME FLESH
Lise Blomberg
Anders Brinch
Marie Søndergaard Lolk
Jan S. Hansen
Mie Mørkeberg
Julie Nord
Allan Otte
Kanteera June Pethrith
Torben Ribe
Andreas Schulenburg
Morten Søkilde
Svend-Allan Sørensen
Lars Thygesen
Christian Vind
Kathrine Ærtebjerg


29.10. – 27.11.2010

CHRISTIAN SKEEL MALERIER 2009-10

Christian Skeel
CUBE: Lene Adler Petersen: "Sætning" 1974. Blysat 2010


24.09. – 23.10.2010

NOGLE ARBEJDER FRA HALVFJERDSERNE

(Some works from the seventies)
Curated by Kirsten Justesen
Kirsten Justesen
Lene Adler Petersen
Susanne Ussing (1940 - 1998)


12.08. – 11.09.2010

NOT SO SQUARE

Krista Rosenkilde
CUBE: Ib Geertsen: Works on Paper


04.06 – 03.07.2010

ELMER OM ELMER

Elmer
CUBE: Jesper Fabricius and Hans-Peter Feldmann: Diverse Løsninger

29.04. – 29.05.2010
RESEND WORKS

Jes Brinch
Jan S. Hansen
Arthur Köpcke
Albert Mertz
Storm P
Tal R
Stoffer
Christian Vind

26.03. – 24.04.2010
THE SUN SHINES ON BLUE SKIES

Bodil Nielsen
CUBE: Hanne Nielsen & Birgit Johnsen

12.02. - 20.03.2010
NOGLE ARBEJDER FRA TRESSERNE

Stig Brøgger
Hein Heinsen
Mogens Møller
CUBE: Steen Møller Rasmussen

08.01. – 06.02.2010
COUNTRY AND SEA

Thomas Bangsted (DK/US)
CUBE: Søren Lose (DK/DE): Home

20.11. – 19.12.2009
PARALLEL LINES

Dan Hays (UK)
Marie Søndergaard Lolk (DK)
Allan Otte (DK)
CUBE: Christian Skeel

16.10. – 14.11.2009
AFTERWARDS

Mie Mørkeberg
CUBE: Thorsten Dennerline (DK/US)

11.09. – 10.10.2009
GEERTSEN - IN TRIPLE TIME

Curated by Christian Vind

14.08. – 06.09.2009
RE-

Alexandra Croitoru (RO)
CUBE: Martine Myrup (DK/UK)

07.05. – 20.06.2009
TO DRAW

Rachel Goodyear (UK)
Joan Linder (US)
Julie Nord
Morten Søkilde

27.03. – 02.05.2009
DAISY DIAMOND

Anna Sørensen
CUBE: Pia Lundqvist (SE/DK)

13.02. – 21.03.2009
EKSTRAKT

Christian Vind
CUBE: Anna Fro Vodder

09.01. – 07.02.2009
UNCANNY TALES

James Jessop
CUBE: Sonja Lillebæk Christensen: Scene of the crime

21.11. – 20.12.2008
CHRISTINA DIMITRIADIS

Selected Works

30.10. – 02.11.2008
PREVIEW BERLIN – The Emerging Art Fair

Alexandra Croitoru (RO)
James Jessop (UK)
Alexander Laner (DE)
Marie Søndergaard Lolk
Henrik Menné
Allan Otte

09.10. – 15.11.2008
VAGUE DISTRICT

Marie Søndergaard Lolk
CUBE: Anna Ling (S)

29.08. – 04.10.2008
STILLE BILLEDER (SILENT PICTURES)

Allan Otte
CUBE: Jens Peder Søndberg: Gravity

05.07. – 23.08.2008
EUROPALLE M.M.

Ib Geertsen
Bodil Nielsen
Elmer
Honza
CUBE: Anne Sofie Bird Møller (DK/D): Desert Music

30.05. – 28.06.2008
PAVILION OF THE NAKED

Claus Carstensen
CUBE: Anne Sofie Bird Møller (DK/D): Desert Music

25.04. – 24.05.2008
EVERYDAY LIFE

Harry Pye (UK)
Krista Rosenkilde
Andreas Schulenburg (D/DK)
CUBE: Heinz Schmöller (D): Bügelbilder

19.03. – 19.04.2008
MIT LEICHTEM GEPÄCK

Alexander Laner (D)
CUBE: Martin Fraenkel: The Place I Love

15.02. – 15.03.2008
FOR A HAPPIER TOMORROW

Anca Benera (RO)
Adela Demetja (AL)
Daniel Gontz (RO)
Marek Kvetan (SK)
Kristina Lenard (HR)
Petar Mirković (SRB)
Ivan Petrović (SRB)
Erik Sikora (CZ)
Kamen Stoyanov (BG/A)
CUBE: Johan Rosenmunthe, The Isle Of Human

11.01. – 09.02.2008
NÆRBILLEDER (CLOSE-UPS)

Christian Skeel
Backroom: Christian Vind

02.11. – 15.12.2007
HJERNEN I KARRET (BRAIN IN A VAT)

Henrik Menné
Backroom: Titika Røtkjær

28.09. – 27.10.2007
NY · EL
Øivind Nygård and Elmer
Backroom: Jeannette Ehlers

24.08. – 22.09.2007
KRYPTO PLASTIK
Mogens Møller
Backroom: Michael Mørk

03.08. – 18.08.2007
DANSK SAMTIDSKUNST
Jesper Fabricius

22.06. – 28.07.2007
INTO CONCRETE
Franciska Clausen
Ib Geertsen
Torben Ribe
Christian Vind

18.05. – 16.06.2007
UNDER NEGLENE (UNDER MY NAILS)
Claus Carstensen
Elmer
Alexander Laner (D)
Anders W. Ø. Larsen
Marie Søndergaard Lolk
Pia Lundqvist (S)
Henrik Menné
Mogens Møller
Mie Mørkeberg
Bodil Nielsen
Allan Otte
Krista Rosenkilde
Christian Skeel
Anna Sørensen

Guests:
Franz Beckerlee, Anders Brinch, Peter Carlsen, James Jessop (UK), Jens Robert Jørgensen, Ferdinand Ahm Kragh, Knud Odde, Torben Ribe, Jonas Hvid Søndergaard

23.03. – 28.04.2007
HJEMMEFRA (HOMEWARD UNBOUND)
Mie Mørkeberg
Backroom: Anna Sørensen, Kobbertryk

16.02. – 17.03.2007
BLACK EGGS
Anders W. Ø. Larsen

12.01. – 10.02.2007
HÜBEN WIE DRÜBEN
Lorenz Straßl (D)
Stephanie Pelz (D)
Alexander Laner (D)
Fanny Geisler (D)
Hansjörg Dobliar (D)
Katharina Daxenberger (D)

24.11. – 23.12.2006
ROYAL
Berit Basten
Anders Bülow
Martin Fraenkel
Honza
Marie Søndergaard Lolk
Ninna Poulsen
Krista Rosenkilde
Mads Thomsen

13.10. – 18.11.2006
ADMISSION BY INVITATION
Claire Artemyz (F)
G-Brecht (NL)
Alexandra Croitoru (RO)
Jesper Dalgaard
Thyra Hilden
James Jessop (UK)
John Summers (US/UK)
Christian Vind

01.09. – 07.10.2006
MALERI 2006
Anna Sørensen
Backroom: Louise Sparre

08.06. – 15.07.2006
FÆLLES<>MALERIER
Claus Carstensen
Nils Erik Gjerdevik
Backroom: Krista Rosenkilde

05.05. – 03.06.2006
WHITE EMPEROR
Anders W. Ø. Larsen
Backroom: Pia Lundqvist and Jesper Fabricius

24.03. – 29.04.2006
EVERYTHING IS GOOD HERE
Allan Otte
Backroom: Marie Søndergaard Lolk

06.01. – 04.02.2006
TALES FROM THE UNCERTAIN
Lise Blomberg Andersen
Kathrine Ærtebjerg
Linda Bjørnskov
Mie Mørkeberg
Vibe Bredahl
Lærke Lauta
Julie Nord
Backroom: Honza

25.11. – 31.12.2005
SERIEL
Henrik Menné
Jes Wind Andersen
Backroom: Troels A. Nielsen

07.10. – 19.11.2005
ELMER THE DANE
26.08. – 01.10.2005
René Schmidt
Torben Ribe
Backroom: Louise Sparre

08.07. – 19.08.2005
Anne Sofie Bird Møller
Anders W. Ø. Larsen
Backroom: Anna Sørensen

03.6. – 02.07.2005
SET
Allan Otte
Ivan Andersen
Anette Harboe Flensburg

15.04. – 28.05.2005
CASTLES IN THE SAND
Video and photography by Thyra Hilden

04.03. – 09.04.2005
FORMEL
Ib Geertsen
Bodil Nielsen
Michael Mørk


21.01. – 26.02.2005

SKYGGER
Christian Skeel og Morti Vizki


18.11. v 23.12.2004

EFTERSYN
Claus Carstensen

08.11. – 13.11.2004
ELLENS CABARET
Ellen Hyllemose

27.08. – 02.10.2004
MALERI
Anna Sørensen
Rotundegæst: Jesper Dalgaard

09.07. – 21.08.2004
NEW BLOOD
Jon Stahn
Anders Brinch
Anna Odell
Melou Vanggaard
Anders W.Ø. Larsen
Ivan Andersen
Honza
Thyra Hilden
Lise Blomberg Andersen
Allan Otte
Kathrine Ærtebjerg
Torben Ribe
Martha Kramær
Christian Vind
Rasmus Rosengaard

13.5. – 26.06.2004
FORMAT
Martin Askholm
Lars Grenaae
Jens Robert Jørgensen

27.02. – 26.03.2004
INSIDE (IND IMELLEM)
Lærke Lauta
Carina Zunino
Deborah Poynton
Morten Schelde
Jakob Wegener
Diane Victor,
Charlotte B. Johansen
Jens Blendstrup / Per Gøtz
Scanner
Thyra Hilden
Karen Land Hansen


16.01. – 21.02.2004

EVIL IS COMING ROUND
Ivan Andersen

28.11. – 20.12.2004
THE MASTER SCHOOL
Videoproject by Julie Vedsted Sinding and Sidsel Meineche

25.09. – 01.10.2003
SKY SPACES AND OTHER PAINTINGS
Malene Bach & Bodil Nielsen

15.08. – 21.09.2003
DANISH SUMMER 90 X 90
On 90 X 90 cms, 25 artists show us Danish Summer
Allan Otte
Jesper Christiansen
Jesper Dalgaard
Kathrine Ærtebjerg
Kristian Devantier
Jon Stahn
Jens Robert Jørgensen
(among others)


May – July 2003

INTERSECTING SPACES
Jakob Wegner

GHOST WRITER 6 LAST ROUND
Jeannette Ehlers

HORIZONTAL OPEN
Ruth Campau

Apr. – May 2003
Torgny Wilke
Mar. – Apr. 2003
Jes Wind Andersen
Signe Jais

Feb. – Mar. 2003
ELMERS END
Elmer

Nov. 2002 – Jan. 2003
SIDE BY SIDE
Christian Skeel / Claus Rohland

Okt. – Nov. 2002
SPACES
Anette Abrahamsson


ABSCHIEDSKONZERT
Pieces by Professor Claus Carstensens last students at the Royal Danish Academy of Art. Curated by Claus Carstensen
Eske Kath
Ivan Andersen
Fie Norsker
Andreas Schulenburg
Thorgej Steen Hansen
Anders W. Ø. Larsen
Melou Vanggaard
(among others)

June 2002
ELMERS CUT
Mie Mørkeberg
Allan Otte
Anders Brinch
Kathrine Ærtebjerg
Anders W. Ø. Larsen
(among others)

Apr. – May 2002
NEW PIECES Clay, Paper and Canvas
Anna Sørensen

Mar. – Apr. 2002
EASY PAINTING
Martin Askholm

Feb. – Mar. 2002
SÅ ER DER KRONHJORT
Tal R
Torben Ribe
Troels Wörsel
Claus Carstensen
Torgny Wilcke
Ivan Andersen
(among others)

Nov. – Dec. 2001
STOLEMALERIER 1989 - 1991
Åbningsudstilling
Jesper Christiansen